Word یا InDesign (مایکروسافت ورد یا ایندیزاین)

مایکروسافت ورد

همه نرم افزار ورد را میشناسند و حتما تا حدودی با آن کار کرده اند. بهترین نرم افزار تایپ و آماده سازی متن نرم افزار ورد است. سادگی کار با آن و در دسترس بودن همه امکانات به صورت مرتب در کنار هم، ورد را به نرم افزار محبوبی تبدیل کرده است. برای کار صفحه آرایی هم میشود از این نرم افزار استفاده کرد زیرا همانطور که ساده است، امکانات بسیار خوبی دارد که میتوان با بهره گیری از آنهای هر مطلب و هر گرافیک دلخواه را صفحه آرایی کرد. حتی میتوان گفت که هر نوع امکاناتی در این نرم افزار فراهم است و هیچ کم و کاستی ندارد.

ایندیزاین

از مجموعه نرم افزارهای شرکت ادوب میباشد که مشابه همرده خود در شرکت مایکروسافت میباشد و کلیه کارهای تایپی و … را نیز میتوان با این نرم افزار انجام داد. 

ایندیزاین یا ورد؟

کدام یک برای صفحه آرایی مناسب تر هستند؟ از مزایای استفاده از ورد میتوان به سادگی با آن اشاره کرد و از معایب ایندیزاین میتوان به سختی کار با آن اشاره کرد. از لحاظ امکانات نیز هر دو امکانات زیادی دارند و قابلیت انجام هر کاری با هردو وجود دارد. خب تا این قسمت از توضیحات میتوان ورد را برای انجام کارها و حتی صفحه آرایی انتخاب کرد.

کمی صبر کنید و عجولانه تصمیم نگیرید. بله نمیتوان سابقه شرکتی مثل ادوب را نادیده گرفت که نرم افزارهای بزرگی همچون فتوشاپ را دارد. پس مطمنن نرم افزار ایندیزاین هم حرف برای گفتن دارد. که البته توضیحات بیشتر در مورد نرم افزار خارج از حوصله این بحث میباشد و در قسمت آموزش ها حتما به همه موارد اشاره خواهیم کرد.

ورد یا انیدیزاین

نرم افزار ایندیزاین همانند فتوشاپ از امکانات گرافیکی زیادی برخوردار است که به سادگی میتوان گرافیک دلخواه را برای صفحات ایجاد کرد که ورد این امکانات را به صورت محدودتر در اختیار دارد. به همین دلیل برای کارهای گرافیکی از این نرم افزار استفاده میشود.

جمع بندی

هر دو نرم افزار امکانات بسیار خوبی دارند و نمیتوان قدرت و کاربرد آن ها را مقایسه کرد. زیرا هر کدام مخصوص کاری ساخته شده و در آن زمینه کاربرد بیشتری دارد و از هر دو در زمینه صفحه آرایی استفاده میشود. بنابراین برای کارهای ساده و با گرافیک کم ورد نرم افزار بهتری میباشد و برای کارهای پیچیده و گرافیکی همانند مجلات، ایندیزاین نرم افزار بهتری میباشد. کارهای تایپ و آماده سازی متن هم بهتر است با نرم افزار ورد انجام شود که ساده و روان تر است. همچنین در خصوص پایان نامه ها نیز ورد نرم افزار بهتری میباشد که از شیپ ها و نمودار های حرفه ای بهره مند است که ایندیزاین در این زمینه کاربردی ندارد.

مجله ها، بروشورها و کاتالوگ ها نیز که به نوعی دارای صفحه آرایی خاص خود هستند نیز از ایندیزاین بهره میگیرند تا بهترین گرافیک را داشته باشند. همچنین برای بعضی از کتابها نیز که داری گرافیک های خاص هستند نیز از ایندیزاین استفاده میکنند.

برای یادگیری صفحه آرایی با ورد و ایندیزاین به قسمت آموزش در همین سایت مراجعه کنید.

اگر قصد چاپ کتاب، ترجمه، کتاب شعر، داستان و… را دارید، همین حالا دکمه ثبت سفارش را بزنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *